26.04.2017 10:14


Radio R už počtvrté pořádá bazárek na Fakultě sociálních studií

Autor: Jan Kočenda | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Bazárek Radia R začal 24. dubna v atriu Fakulty sociálních studií v Brně. Členové studentského rádia už čtvrtým rokem pořádají třídenní událost, kde nabízejí oblečení, knihy či doplňky z druhé ruky. Cenu zboží si zájemci určují sami. Neprodané věci studenti věnují na charitu a z vybraných peněz financují chod samotného rádia či akce, které pořádájí.

Foto: Jan Kočenda  Je to už počtvrté, co Radio R uspořádalo tento bazárek.

Brno – Z Bazárku Radia R se stává tradice. Studenti ho pořádají už počtvrté. Letos započal 24. dubna v atriu Fakulty sociálních studií v Brně a případní zákazníci mají možnost nakoupit nabízené zboží do 26. dubna. Kromě oblečení si mohou vybírat mezi knihami, kabelkami a dalšími doplňky. Ceny nejsou pevně stanovené a každý si je tak určuje sám dle svého uvážení. Členové Radia R vybranými penězi podpoří fungování a akce samotného rádia.

Událost prospívá také lidem, kteří se chtějí zbavit přebytečných věcí. „Všichni doma máme spoustu oblečení, které už nenosíme a občas je potřeba vyprázdnit skříně,“ říká organizátorka Aneta Rybová. Neprodaný sortiment nepoputuje zpátky k původním majitelům, ale na charitu.

V letošním roce mají zájemci opravdu z čeho vybírat. „Na své si přijdou dámy, páni i děti. Pro dámy se nám sešly krásné šaty, topy, ale i něco odvážnějšího či společenského. Pánové si mohou vybírat ze značkového oblečení nebo třeba triček kapel. Dokonce se tu najde i nějaká literatura,“ popisuje nabídku prodávající Zuzana Kočišová. Důkazem pestrého výběru je i zájem ze strany lidí, kteří si zboží přijdou prohlédnout. „Bazárek je skvělá akce, našla jsem tady super kabelku a tričko s Batmanem,“ říká nakupující Hana Drahokoupilová.

Zvláštností akce je způsob určování cen. Záleží na kupujícím, jak si cenu usmlouvá. „Zájemce přijde, navrhne cenu, kterou je schopný dát a věc si může vzít. Většinou je to kolem padesáti až sto korun. Lidé jsou vstřícní a navrhují většinou přiměřené ceny,“ dodává Rybová.

Radio R je studentské neziskové médium, které je největší svého druhu ve střední Evropě. Kromě vysílání pořádají akce, jako je třeba “Piknik Radia R“. Ten bude financovaný právě z výdělku Bazárku a uskuteční se 10. května. Pro zájemce více zde.

Klíčová slova: Radio R, Bazárek, handlování, Piknik, oblečení, fashion

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.