26.10.2016 23:10


Seniorbusy nestíhají. Poptávka převyšuje kapacitu

Autor: Patrik Kříž | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Cestu k lékaři nebo na nákup seniorům v Brně zjednodušil od června Seniorbus. Cestující se tak pohodlně dostanou i na místa, která jsou daleko od zastávky MHD. Kvůli zájmu Brňanů radní včera jednali o tom, že v novém roce vyčlení na projekt více peněz.

Jedno z aut je vybaveno speciální plošinou pro přepravu vozíčkářůBrno - Dvě speciální auta od června do září v průměru přepravila zhruba třicet seniorů denně a pro dalších dvacet není místo. „Jsme velmi rádi, že tento způsob dopravy v Brně máme. Osvědčil se a Brňané si podle ohlasů tuto službu oblíbili,“ řekl náměstek primátora Petr Hladík.

Rada města Brna v úterý projednávala navýšení rozpočtu tohoto projektu. Podle Hladíka by tak v příštím roce mohly klienty vozit tři vozy. „Lidé jezdí nejčastěji k lékaři, na nákup nebo i do divadla,“ přiblížil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Klienti za jízdu pouze na území města Brna zaplatí jednotně padesát korun. Přičemž jedna jízda je cesta například do obchodu a zpátky. Pokud čekací doba přesáhne patnáct minut, dopravce cestu nazpět domů považuje za další jízdu. „V současnosti má Dopravní podnik na tuto službu jedenáct řidičů, kteří museli složit taxikářské zkoušky,“ uvedla mluvčí brněnského Dopravního podniku Barbora Lukšová. 

Při testovacím provozu Seniorbusu v prosinci 2015 využilo službu podle Havránka přes 120 lidí. Cestující jezdili elektromobilem, který tehdy najel přes dva tisíce kilometrů. Jelikož se ale musel často nabíjet, v ostrém provozu nyní jezdí jedno auto na naftový pohon a druhé na CNG. Poprvé se o projektu v prosinci zmínila tehdejší náměstkyně primátora Klára Liptáková. Primátor Petr Vokřál si o něm však poprvé přečetl až v novinách.

Klíčová slova: DPMB, dopravní podnik, Seniorbus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.