21.04.2017 11:03


Slovenská kapela Korben Dallas neohlášeně pokřtila na Flédě album Středověk

Autor: Klára Čeperová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Bratislavská alternativní kapela Korben Dallas letos poprvé vystoupila v Brně. Při té příležitosti čtyřčlenná skupina představila písně z nového alba s názvem Středověk. Desku na koncertě i neočekávaně pokřtili. Na brněnské pódium si Korben Dallas pozvali i předkapelu, české rockery Houpací Koně. Spolu tak včera na Flédu přilákali více než tři sta diváků.

Slovenská kapela Korben Dallas v Brně představila páté album s názvem Středověk. Foto: Klára Čeperová

Brno - Zatímco Lukáš Fila ladí v zákulisí baskytaru, zpěvák kapely Korben Dallas se vrací z výzvědů v sále. „Musím říct, že nazvučení i světla jsou super,“ komentuje podmínky frontman Juraj Benetin. Hudebníci ze slovenské kapely se připravují na první letošní koncert v Brně. Na pódiu klubu Fléda zatím hraje předkapela Houpací Koně, která si je s hlavní skupinou večera blízká hudebním žánrem i náměty textů.

Koncert kapela Korben Dallas poskládala z osmnácti skladeb a zakomponovala téměř celé album Středověk. „Název desky odkazuje na období života, které já i ostatní členové kapely prožíváme. Tedy těžký středověk,“ vysvětluje zpěvák a zároveň architekt z povolání Benetin. Dodává, že pátá deska je plná kontrastů. Na jednu stranu posluchače upoutají romanticky laděné texty, na druhou je zaskočí dynamické a rázné skladby. Jedenáct písní z desky otextoval baskytarista Lukáš Fila, který je zároveň jedním ze zakladatelů slovenského Denníku N.

Úvodní kvartet skladeb sestává převážně ze známých textů. Mezi nimi je i skladba Za sklom, která dala jméno seriálu z produkce televize JOJ a stala se jeho titulní písní. Díky starším skladbám se posluchači osmělí a ve známých pasážích zpívají společně s kapelou. Pak nastává vhodná chvíle k představení nového alba. „Dnes zahrajeme osm úplně nových skladeb, které jsme v Brně ještě nehráli. Podle vaší reakce uvidíme, jestli je ještě někdy někde zahrajeme,“ slibuje publiku se smíchem Benetin. Kapela se ale nemusí bát, publikum je z nových písní nadšené.

Za sedm let existence Korben Dallas hráli v Brně osmkrát, a jak sami říkají, mají Brno blízko a rádi se vracejí. Bubeník a PR manager slovenského rádia Expres Igor Ozo Guttler se tak před závěrem koncertu spontánně rozhodl nové album znovu pokřtít právě na Flédě. „Jako mluvící bubeník jsem si zrovna řekl, že po křtu desky v Praze a Bratislavě pokřtíme desku i v Brně,“ vysvětluje překvapeným spoluhráčům i nadšeným divákům napůl česky a napůl slovensky Guttler. Za pár vteřin polévá album minerálkou, kterou do té doby upíjel zpěvák.

Přestože křest publikum rozptýlil, Korben Dallas bez sebemenšího problému přivedli pozornost posluchačů zpět k hudbě. Koncert pak dohrávali ve vynikající atmosféře. „Jsem pyšná na to, že jsem dnes byla součástí publika. Myslím, že jsme Korbenům dokázali vrátit energii, kterou věnovali oni nám,“ hodnotila vystoupení Karin Belašiaková.

Klíčová slova: Korben Dallas, koncert, Fléda, Středověk, album, křest

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.