20.04.2017 11:32


Souboj studentských kapel má své vítěze. Zahrají si na Majálesu

Autor: Lenka Látalová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Šest studentských kapel včera předvedlo to nejlepší ze svých skladeb v klubu Eleven. Diváci vybrali dva vítěze, kteří dostanou příležitost předvést svou muziku na letošním brněnském Majálesu. Nejvíce hlasů získala vysokoškolská kapela z Masarykovy univerzity Emplane, za středoškoláky zvítězila skupina Strideo. Zahrají si tak po boku Tomáše Kluse, Mandrage, No Name a dalších hvězd.

Autor: Lenka Látalová

 

Brno – „My jsme nejlepší, hlasujte pro nás. Chceme si zahrát na Majálesu.“ Tak zněl proslov většiny hudebních skupin, které se ve středu 19. dubna utkaly v souboji Starobrno contest studentských kapel v brněnském klubu Eleven. Zasoutěžily si tři vysokoškolské a tři středoškolské kapely. Napětí v klubu vřelo, motivace soutěžících byla veliká. Vítěz z každé kategorie si totiž zahraje na jednom z hlavních podií na Majálesu. Vysokoškolská kapela navíc získá pět tisíc korun na svou budoucnost a k tomu přes sedm set lahví piva. Středoškolští hudebníci dostanou odměnu deset tisíc korun.

V kategorii vysokých škol zvítězili rockeři Emplane zastupující Masarykovu univerzitu. Na pódiu se jim objevila i podprsenka. „Vyhrát bychom měli třeba proto, že po nás slečny hází spodní prádlo a my jim za to zadarmo dáváme nálepky,“ lákal diváky bubeník Michal Škamrada. Kapela má za sebou už několik koncertů. Také vystřídala více zkušeben a poslechla si proklínání sousedů. Její videoklip se dostal i do televize, ale prozatím moc fanoušků nemá. „Doufáme, že si na Majálesu probojujeme cestu k mnoha dalším posluchačům,“ dodal bubeník.

O vítězi hlasovali diváci v klubu. Po osmé hodině večer začali lidé postupně přicházet, u druhé hrající kapely z Masarykovy univerzity už tančili na pódiu. Skupina s názvem Junior Band se vyjímala počtem členů. Celkem jich je pětadvacet, do klubu si přišli zahrát téměř všichni. „Jen kdyby si z nich každý muzikant dal jeden hlas, měli by velký náskok před ostatními. Skoro se nevešli na pódium,“ okomentovala jejich vystoupení divačka Monika Suchomelová. Z vysokoškolských kapel skončili Junior Band na druhém místě, bronz si odnesli zástupci Mendelovy univerzity, skupina G.O.C.

Kapela Strideo zvítězila za střední školy. Další soutěžící se však nevzdávají. „Chceme se příští rok přihlásit znovu. Už sice nebudeme bojovat za středoškoláky, ale rádi bychom se přihlásili za vysokoškolské kapely,“ řekl bubeník skupiny Aeronaut Tomáš Malý. V této kategorii mají pro letos smůlu i Some Reason ze Zlína.

Do 14. března se hudebníci mohli do soutěže zaregistrovat. Přihlásila se desítka kapel, ze kterých lidé na internetu vybrali tři nejlepší pro každou kategorii. Ti se pak zúčastnili večera v Elevenu. Na Majálesu si dva vítězové z klubu zahrají 6. května. Kromě nich na akci vystoupí i Tomáš Klus, Mandrage nebo No Name. Na místě budou bojovat o hlasy kandidáti na krále a královnu Majálesu.

Klíčová slova: souboj kapel, Brno, Starobrno contest studentských kapel, Eleven

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.