22.11.2016 16:17


Střecha Janáčkova divadla je ve špatném stavu

Autor: Nikola Poláčková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Ve špatném technickém stavu je střecha Janáčkova divadla. Ukázala to nově zpracovaná projektová dokumentace k rozsáhlé rekonstrukci budovy. Město plánuje začít s přestavbou na jaře příštího roku.

Brno – Původním technickým předpokladům neodpovídá střecha Janáčkova divadla. Ukázala to nová projektová dokumentace k rekonstrukci budovy. Ta řeší umístění nové vzduchotechniky, pro kterou není v budově dostatek místa. „Ukázalo se, že statika střechy není úplně vyhovující,“ konstatoval náměstek primátora Richard Mrázek.

Střecha budovy nebyla v původním plánu rekonstrukce za šest set milionů korun zahrnuta. S ohledem na její stav ale město s opravami počítá. „V současnosti děláme statické a technické posouzení stavu celého střešního pláště a na základě těchto výsledků bude rozhodnuto o následujícím postupu rekonstrukce samotné střechy,“ řekl Mrázek.

Rekonstrukce Janáčkova divadla je naplánována do dvou etap – v letech 2017 a 2018 vždy od jara do podzimu. Národní divadlo Brno ale uvažuje o spojení obou etap do jedné. Divadlo by se tak uzavřelo na téměř dva roky. „Divadlo by se znovu otevřelo až na podzimní sezónu v roce 2018. Zatím se to řeší, ale tato varianta se jeví jako nejvhodnější,“ okomentoval to Mrázek. Operní a baletní soubor diváci uvidí na prknech Mahenova divadla. „Do divadla chodím, ale spíše do Městského než Janáčkova. Opery mě moc nebaví, takže rekonstrukce se mě příliš nedotkne,“ řekla Brňanka Jista Štítková.

V roce 2016 se Janáčkovo divadlo odhalilo veřejnosti po rekonstrukci fasády. Při ní se vyměňoval popraskaný kamenný obklad ze šedesátých let a jeho dolní část byla ošetřena proti graffiti. Opravám se podrobila i elektroinstalace. Do rekonstrukce město investovalo čtyřiačtyřicet milionů korun.

Klíčová slova: Janáčkovo divadlo, rekonstrukce, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.