07.05.2017 17:30


Studenti oslavili Majáles na brněnském výstavišti

Autor: Kristýna Kucharčíková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Stovky studentů zamířily v sobotu 6. května na festival Majáles, který hostilo brněnské výstaviště. Studentské oslavy jara zahájené dopoledním průvodem v maskách pokračovaly na výstavišti sérií živých hudebních vystoupení známých českých interpretů. Kromě hudební produkce si návštěvníci mohli užít bohatého doprovodného programu, který připravili na stáncích partneři festivalu a zástupci brněnských univerzit.

Fanoušci kapely Wohnout. Foto: Kristýna Kucharčíková

Brno – Brněnské výstaviště se v sobotu 6. května rozeznělo živými koncerty skupin, které vystoupily hned na třech scénách studentského festivalu Majáles. Příchod jara přijeli se studenty oslavit Mandrage, Rybičky 48, Vypsaná Fixa, Marpo, Jelen ale i Aneta Langerová, Tomáš Klus nebo Majk Spirit.

V rámci doprovodného programu mohli návštěvníci sledovat zápolení zástupců jednotlivých univerzit o tituly Krále a Královny Majálesu. Ty nakonec vybojovali Král Vysokého učení technického Jaroslav List a Královna Veterinární a farmaceutické univerzity Andrea Brožovičová.

Program si připravily také studentské spolky brněnských univerzit, které na stáncích provozovaly vlastní atrakce. Účastníci Majálesu si tak mohli vyzkoušet pohyb ve virtuální realitě, simulátor formule, laserovou střelnici nebo ochutnat zmrzlinu z tekutého dusíku. Hokejoví fanoušci pak ocenili i promítání přímého přenosu zápasu mezi Českou republikou a Běloruskem.

Další aktivity a soutěže pro návštěvníky připravili partneři festivalu. „Byla jsem ve šplhu po laně rychlejší než můj přítel, tak jsem vyhrála vzorek voňavky,“ radovala se účastnice Majálesu Martina Remešová. Někteří návštěvníci ale možnosti doprovodného programu nevyužívali. „Udělali jsme si plán kapel, které chceme vidět, takže jen přecházíme mezi stagemi, abychom to všechno stihli,“ uvedl student Petr Bednář.

Napilno měli celý den i organizátoři festivalu nebo členové bezpečnostní služby. „Kapacita areálu je už od čtvrté hodiny téměř vyčerpaná. V takovém množství lidí je pak těžké uhlídat, aby nikdo neprolomil zábrany před pódiem nebo nepronikl do VIP zóny,“ uvedl zaměstnanec ostrahy.

Celý festival zakončila afterparty, která se protáhla až do brzkých ranních hodin.

Klíčová slova: majáles,Brno,výstaviště,studenti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.