20.12.2016 13:34


Švihlý pochod opět projde Brnem. Organizátoři očekávají rekordní účast

Autor: Lada Součková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Silly Walk neboli Švihlý pochod oslavuje Mezinárodní den švihlé chůze, který připadá na sedmého ledna a připomíná britský komediální seriál Monty Python. Láká tak všechny, kteří si chtějí odpočinout od každodenního stereotypu a prožít nevšední zážitek. Vedle pochodů v Austrálii, Spojených státech nebo třeba ve Španělsku se jeden organizuje také v Brně, kde celý nápad ostatně vznikl.

Brno - Švihlý pochod projde na začátku ledna několika světovými městy včetně Brna. Mezinárodní den švihlé chůze, který se oslavuje sedmého ledna, připomíná britský komediální seriál Monty Python. Ministerstvo švihlé chůze, které je organizátorem akce, spolupracuje přímo s manažerkou skupiny Monty Python. „Manažerka Monty Pythonů nás předloni požádala, abychom rozšířili švihlé pochody do celého světa, k čemuž nám pomáhají sociální sítě,“ sdělil náměstek odboru levé nohy Ministerstva švihlé chůze Adam Jandora. Kromě Brna a Prahy se na švihlý pochod těší lidé v Austrálii, Spojených státech, Brazílii, Španělsku, Islandu a nově si lidé švihlou chůzi vyzkouší také v Londýně. „Každý rok se s rostoucí popularitou přidávají další místa, z čehož máme opravdu radost,“ přiznává Jandora.

Nápad organizovat Silly Walk vznikl v Brně. I zde se již po šesté uskuteční na začátku ledna švihlý pochod. Zahájen bude proslovem, který přiblíží vážnou situaci se švihlou chůzí veřejnosti v 15 hodin před univerzitním kinem Scala na Moravském náměstí. Přesná trasa pochodu dosud není známa, organizátoři ji včas zveřejní na Facebookové události.  Švihlou chůzí účastníci dojdou až do atomového bunkru 10-Z v Husově ulici, kde si užijí afterparty. „Dost jsme si to s kamarády užili. Při švihlé chůzi jsme se pořádně vyblbli, chůzi jsme měli vlastní, to mi přišlo na akci fajn - zúčastnit se jí mohl kdokoliv, klidně i cestou nabraný kolemjdoucí,“ prozradila Monika Štěpánová, která se zapojila do pochodu v roce 2013.

Švihlý pochod bude zakončen v atomovém bunkru 10-Z.

Švihlý pochod bude zakončen v atomovém bunkru 10-Z. Zdroj: Archiv Silly Walks - The International March

Od roku 2012, kdy lidé v Brně švihlou chůzi oslavovali poprvé, se pochodu zúčastnily stovky lidí. Minulý ročník si švihlou chůzi vyzkoušelo sto osmdesát účastníků. „Letos vychází švihlý pochod poprvé na víkend, takže očekáváme opět rekordní účast. Věříme, že konečně překročíme hranici dvou set účastníků,“ doufá Jandora. „Naší snahou je vrátit švihlé chůzi někdejší důležité postavení ve společnosti. Kromě pochodů organizujeme také workshopy pro rodiče s malými dětmi, kde se jejich ratolesti učí chodit rovnou švihle,“ připomíná důvod, proč pochody organizují.

Klíčová slova: Brno, švihlý pochod, švihlá chůze, Monty Python

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.