18.04.2017 18:56


Turistické informační centrum spustilo vyhlídkové jízdy. Novinkou je trasa po židovském Brně

Autor: Jan Vostal | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vyhlídkové jízdy minibusem spustilo v pátek brněnské Turistické informační centrum. Oproti loňsku přibyla třetí trasa s názvem Brno židovské, která doplnila Brněnské vily a Brněnské hrady. Zájemci mohou této služby využít do 29. října.

K vyhlídkovým jízdám slouží minibusy s menší kapacitou. Foto: Jan Vostal

Brno  – Vyhlídkové minibusy opět vyjely do ulic Brna. Úvodní jízda se konala v pátek po trase Brněnské vily. „Moc se mi to líbilo. Nabídlo mi to nové pohledy na Brno. Paní průvodkyně a pan řidič byli skvělí,“ podělila se Marie Štorková. Brněnské Turistické informační centrum (TIC) si do nové sezóny připravilo novinku a zavedlo další trasu s názvem Brno židovské. Tu si zájemci poprvé vyzkouší 7. května.

Trasa Brno židovské doplnila stávající dvě, Brněnské vily a Brněnské hrady. Nový vyhlídkový okruh trvá stejně jako druhá trasa dvě a třičtvrtě hodiny. Turisté se podívají například k brněnské synagoze, památníku holokaustu nebo k vile Löw Beer. „Atraktivita této tématiky se nám potvrdila u komentovaných prohlídek Židovského hřbitova. Proto s ní pracujeme i u minibusů," vysvětlila mluvčí TIC Adéla Nováková. U některých památek je možnost výstupu, jiné jsou pouze s výkladem průvodce v minibuse.

Cílem vyhlídkových jízd je ukázat Brno turistům, ale zároveň také oslovit Brňany, kteří si mohou město prohlédnout v klidu a z trochu jiné perspektivy. „S ohlasy od zákazníků se setkáváme. Služba je chválena a hodně vyhledávána,“ dodala Nováková. Turistický minibus využilo v roce 2015 v hlavní letní sezóně 1 744 zákazníků. Turistické centrum letos posílilo jízdy a očekává naplnění kapacit jako v předchozím roce. 

Zákazníci si mohou jízdenky zakoupit na pobočkách informačního centra nebo online na jeho webových stránkách, kde je k dispozici i podrobný rozpis jízd. Plné jízdné činí 250 korun, děti od sedmi let, studenti, senioři a zdravotně postižené osoby zaplatí 150 korun. Možné je zakoupit i rodinné jízdné za 600 korun.

Činnost spojenou s turistickým ruchem v Brně řídí právě Turistické informační centrum. Kromě vyhlídkových minibusů provozuje například informační centra, Labyrint pod Zelným trhem, Starou radnici s věží či se stará o významné kulturní památky. Město Brno aktivitu své příspěvkové organizace  podporuje. „Rozvoj turistického ruchu je jednou z priorit města,“ řekl mluvčí města Brna Filip Poňuchálek. Vyhlídkové jízdy Brnem končí 29. října.

Klíčová slova: TIC Brno, minibusy, turistický ruch, Brno, památky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.