18.05.2017 08:10


Týden města v bistru Franz lákal na obývák na ulici, návštěvníci se však nedočkali

Autor: Michaela Lebedíková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Venkovní posezení před bistrem Franz včera vybízelo kolemjdoucí na ulici Veveří. Akce, která slibovala „obývák na ulici“, byla součástí sousedské slavnosti Týden města, jehož pořadatelé chtějí u občanů vzbudit zájem o okolní dění a město samotné.

Opakování slov je, bude, který, sahá, velké množství ukazovacích zájmen  Ačkoliv podle fotek na Facebooku mělo posezení připomínat obývací pokoj, letos tomu tak nebylo. | FOTO: Michaela Lebedíková

Brno
 – Posedět, popovídat si a zakoupit něco dobrého v pouličním prostředí.  To mohli včera všichni, kteří procházeli kolem bistra Franz na ulici Veveří. Zaměstnanci restaurace totiž na ulici nachystali venkovní posezení, které mělo za cíl nalákat kolemjdoucí, aby se na chvíli zastavili, odpočinuli a seznámili se s někým novým.

Podle majitele bistra Franz, Radka Nozara, je důležité, aby město žilo a dýchalo. „Týden města je sympatický počin, je skvělé, když ulice ožijí. Rozhodli jsme se zapojit alespoň jedním dnem, stejně jako do dalších městských aktivit, jakým je například Piknik Fest,“ řekl Nozar. „Budu rád, když přijde alespoň polovina lidí oproti účasti před čtyřmi lety, kdy se zapojila i spousta okolních podniků,“ dodal Nozar.

Letošní ročník v bistru se však od toho v roce 2013 podstatně lišil svou velikostí. Zatímco před čtyřmi lety byl uzavřen jeden jízdní pruh ulice Veveří a před restaurací byly křesla a sedačky jako z obývacího pokoje, letos šlo o obyčejné venkovní posezení. „Jsem z toho trochu zklamaný, protože z fotografií na Facebooku jsem myslel, že to bude vypadat podobně,“ připustil jeden z návštěvníků Tomáš Roško. Takto vypadal Týden města v roce 2013:

Akce je součástí sousedského festivalu Týden města. „Cílem je představit lidem město tak, jak si ho možná představit nedovedli, pohledem známých i méně známých osobností spjatých s Brnem,“ řekla produkční festivalu Hanka Zukalová. „Snad to leckoho přiměje zastavit se, zapojit či alespoň pousmát,“ dodala Zukalová.

Do programu se kromě bistra Franz zapojila i kavárna Tři ocásci nebo brněnský deskovkový klub Baliend, který pořádá 19. května na Moravském náměstí turnaj v piškvorkách. „Již tradičně také vyjede do ulic Cyklojízda pro Týden města,“ zve zájemce Zukalová.  

Týden města potrvá až do 22. května a navazuje na Den města, který se slavil včera, 17. května. Pořadatelé sousedské slavnosti Týden města přirovnávají k pražskému festivalu Zažít město jinak, který se uskutečňuje už od roku 2006.

Klíčová slova: bistro Franz, Týden města, ulice Veveří, venkovní posezení, kultura v Brně

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.