21.05.2017 20:04


Účastníci barevného běhu si poprvé zasportovali i v noci

Autor: Lenka Látalová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zaházet si po sobě barvami mohli běžci poprvé i v noci. Běhu Night Run In Colors v brněnském areálu Komec se včera večer zúčastnilo zhruba tři sta padesát závodníků. Zisk z akce věnuje vedení akce na charitativní účely. Stovku z každého startovného darují organizátoři nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. 

Autor: Lenka Látalová

Brno - Největší, nejbarevnější a nejbláznivější běh v Česku i na Slovensku, takové je motto pětikilometrového běhu, ve kterém létají vzduchem kilogramy barev. „Run In Colors je oslava radosti. Není to závod, čas se neměří, chceme se jen všichni pobavit. Navíc závodníci dělají záslužnou věc, vybíráme peníze na charitu,“ sdělil organizátor David Oller. Denní barevný běh byl letos v Česku už potřetí, poprvé se sportovci mohli zúčastnit i noční verze v Praze, Brně a Bratislavě.

Noční běh odstartoval v deset hodin večer. Tři sta padesát běžců si na místě vyzvedlo startovací balíček, ve kterém nalezli tričko, sáček s barvou a startovní číslo. V první vlně registrace zaplatili lidé pět set padesát korun za účast. Před startem se všichni společně s instruktorkami rozcvičili, na závěr získali medaili. „Nejsem zrovna sportovní typ, proto jsem ráda, že jsem dostala medaili, i když jsem nebyla nejrychlejší. Běh s barvami je veselejší,“ poznamenala běžkyně Eva Nová. 

Organizátoři akce pro každé město vybrali charitativní organizaci, které předají peněžní šek. V Brně sto korun z každého startovného získal nadační fond dětské onkologie Krtek. „Peníze použijeme jako příspěvek k týdennímu pobytu na horách pro děti po onkologické léčbě. Zúčastní se přibližně čtyřicet dětí, cena zájezdu je sto padesát tisíc korun,“ řekla ředitelka nadace Irena Korvasová Čánská.

Pro závodníky organizátoři přichystali i doprovodný program. Na brněnském nočním běhu vystoupilo duo Paulie Garand & Kenny Rough, kteří společně provázeli celým večerem. Zpívali, odpočítávali minuty do duhového zatmění a na konci večera moderovali soutěž. Sedm tříčlenných týmu soutěžilo o to, kdo první vypije ledovou tříšť. „První tým, který vypije tři kelímku tříště, vyhrává. Získá tři ceny, závaží na cvičení, penny board a hodinky, které měří tep,“ vysvětloval Garand. 

Klíčová slova: Night run in colors, barvy, běh, noc, Krtek

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.