03.11.2016 20:06


Univerzita obrany jmenovala nového rektora. Stal se jím podruhé v řadě Bohuslav Přikryl.

Autor: Nikola Poláčková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Bohuslav Přikryl byl ve středu v aule Právnické fakulty Masarykovy univerzity podruhé v řadě jmenován rektorem-velitelem Univerzity obrany v Brně. Jeho prioritami pro druhé funkční období je dotváření pozitivního obrazu univerzity, rozvoj jejího potenciálu a v neposlední řadě i dosažení finanční stability a dorovnání vnitřního dluhu.

Nový rektor (na fotografii sedící v popředí) si své insignie převzal v aule Právnické fakulty Masarykovy univerzity./Foto: Nikola Poláčková

Brno – Bohuslav Přikryl se stal rektorem-velitelem Univerzity obrany v Brně. Své insignie si převzal ve středu v aule Právnické fakulty Masarykovy univerzity z rukou předsedy akademického senátu Jiřího Kassy. Stalo se tak za přítomnosti funkcionářů Ministerstva obrany a zástupců vojenské, akademické i duchovní obce. Přikryl byl do funkce rektora-velitele jmenován již podruhé. „Volba nebyla jednoduchá. Pan Přikryl byl jako kandidát zvolen až ve druhém kole,“ vysvětlil Kassa.

Mezi Přikrylovy dlouhodobé priority patří prezentace univerzity jako klientsky orientované školy a zvyšování její vážnosti. „Svými činy jsme v posledních čtyřech letech dokázali opětovně získat důvěru našeho zřizovatele a vydobýt zpět uznání naší alma mater,“ řekl Přikryl při svém projevu. Zdůraznil i důležitost dobrých vztahů s ostatními univerzitami, armádou a ministerstvem. „Vážím si toho, že jako rektor a současně i velitel mohu prezentovat Univerzitu obrany,“ doplnil Přikryl.

V následujícím funkčním období čeká nového rektora hned několik úkolů. Tím prvním bude adaptovat univerzitu na podmínky nového vysokoškolského zákona. Druhým pak vyrovnání vnitřního investičního dluhu. „Chtěli bychom zlepšit vnitřní infrastrukturu. Zrenovovat prostory univerzity tak, aby více odpovídaly době,“ okomentoval to mluvčí univerzity Vladimír Šidla. Vedení univerzity by také chtělo i nadále zvyšovat prestiž školy. Soustředit se chce na praktické dovednosti studentů. „Studenti sice často vědí, ale ještě neumí. Proto je chceme připravovat tak, aby pro ně byl přechod do praxe co nejlehčí,“ řekl Šidla.

Bohuslav Přikryl se narodil roku 1961 v Kroměříži. Studoval na Vysoké škole pozemního vojska ve Vyškově, kde později působil i jako pedagog. V roce 2004 se stal profesorem a zároveň děkanem jedné z fakult Univerzity obrany. Funkci rektora vykonává od roku 2012. Je uznávaným odborníkem na automatizované systémy řízení palby dělostřelectva.

Klíčová slova: Univerzita obrany, rektor, inaugurace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.