09.11.2016 22:54


V areálu za Anthroposem bude stát sportovní středisko

Autor: Josef Karlík | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nový sportovně-rekreační areál za 260 milionů korun vybuduje město Brno mezi Pisáreckou ulicí a Svratkou poblíž Anthroposu. Rozhodli o tom zastupitelé Brna na pondělním jednání. Část pozemků věnuje městu Ministerstvo obrany.


Brno
– Radní mají v plánu vybudovat čtyři hřiště na malý fotbal, jedno na plážový fotbal, dvě víceúčelová hřiště a jedno na beach volejbal. Zastupitelé tak reagují na zvýšenou poptávku po malém fotbale ze strany Brněnského svazu malé kopané i obyvatel. „V současnosti v Brně a okolí registrujeme přes dva a půl tisíce hráčů a jejich počet stále roste. V současnosti s městem jednáme o spoluúčasti při financování projektu,“ řekl předseda svazu Filip Juda.

V areálu by mohla v budoucnu být také centrála České asociace malého fotbalu „O této možnosti zatím s organizací jednáme. Postavíme ji tu pod podmínkou, že si na ní asociace sama sežene prostředky,“ uvedl primátor Petr Vokřál (ANO). Po dokončení hřišť mají radní v plánu rozšířit centrum o vodácká kanál a dětské hřiště. K areálu by měla také vést nová cyklostezka.

Brněnský svaz malé kopané funguje od roku 2003 a má celkem deset lig. Mezi nimi například Bambini liga juniorů nebo Nike liga žen, která letos hraje svůj první ročník. Své zastoupení tu mají také studenti, kteří hrají dokonce ve třech soutěžích.  

Klíčová slova: Malý fotbal, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.