14.11.2016 23:21


V Boskovicích opraví letní kino, kapacita ale zůstane stejná

Autor: Tereza Hanusová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Areál boskovického letního kina se dočká částečné rekonstrukce. Funguje nepřetržitě padesát pět let, což se podepsalo na jeho stavu, který je podle ředitele Kulturního zařízení města Boskovice (KZMB) Oldřicha Kováře žalostný. 

Boskovice - Dělníci se už začátkem října pustili do výměny laviček a celkové opravy hlediště, vymění také rozvody sítí. S prací by měli skončit příští rok v květnu. Přístřešky v horní části kina ani sociální zařízení zatím opravovat nebudou, s těmi město počítá až ve druhé fázi rekonstrukce, jak sdělil místostarosta Petr Malach (ČSSD): „Další kroky budeme řešit s ohledem na rozpočet. Vzhledem k již naplánovaným akcím na květen se vše musí stihnout včas.“ Ředitel KZMB termín dokončení oprav nevidí jako problém: „Nebojím se, že by se rekonstrukce nestihla, protože firma by musela platit obrovské sankce. S novou sezónou začínáme pětadvacátého května,“ doplnil Kovář.

Zpočátku radní v rozpočtu města ale s opravami letos vůbec nepočítali. Vedení radnice nakonec uvolnilo dva miliony korun, ministerstvo kultury poskytlo čtyřmilionovou dotaci a kraj necelé další čtyři miliony. Schválený projekt zatím není veřejný, ale již nyní je jisté, že areál bude nově celkově oplocený. To se ale nelíbí některým mladým z Boskovic. „Rádi jsme sem s kamarády chodili posedět a popovídat si, protože jinde v Boskovicích není kam zajít. Z náměstí je jedno velké parkoviště a Červená zahrada je také oplocená,“ sdělila studentka Nika Řezníková z Boskovic.

Kapacita kina měla být původně navýšena z 1 800 na 2 200 návštěvníků, nicméně z bezpečnostních důvodů zůstane stejná. „Před podiem bude navíc taneční parket a místa pro vozíčkáře, což také nějaká místa odebralo,“ podotkl Malach. Snížení kapacity hlediště kritizují někteří boskovičtí občané. „Už doposud byl problém, aby se tam lidé vešli, ať už na promítání nebo na Silvestra. Teď ještě když bude míst méně, bude to o to horší,“ dodala Řezníková.

Kdy se rekonstrukce dočká i zázemí pro účinkující a pořadatele, pokladen a nových toalet za dalších pět milionů korun, ale zatím není jasné. Další etapu práce na letním kině dělníci zahájí po ukončení příští sezóny, od června do října by tedy fungoval areál s novým hledištěm a zbylou stávající podobou. „Začít by se mělo příští podzim, zřejmě bude nutné investovat nejprve do rekonstrukce sokolovny, uvidíme, jak vyjdou finance,“ uvedl Malach.

Letní kino v Boskovicích je největší svého druhu v České republice, a kromě promítání se zde pořádají koncerty a festivaly, například Festival pro židovskou čtvrť nebo silvestrovský ohňostroj.

Klíčová slova: letní kino, Boskovice, rekonstrukce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.