19.12.2016 23:44


V bývalé textilce se předvedli výrobci netradiční módy a doplňků

Autor: Karolína Hanzelková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V budově bývalé textilní továrny se v posledním adventním víkendu představila čtyřicítka výrobců lokální módy, netradičních doplňků, ale i jídla a jiných předmětů. Návštěvníci mohli nakoupit vánoční dárky, ale i zajímavé kousky do svého šatníku.

Návštěvníci si mohli vybrat mezi čtyřicítkou vystavovatelů. Foto: Karolína Hanzelková

Brno  Druhý prosincový MINT: Fashion Market přilákal návštěvníky do budovy bývalé textilní továrny Mosilany během posledního adventního víkendu 17. a 18. prosince. Organizátoři Marketu návštěvníkům slibovali netradiční Vánoční dárky, ale i lokální módu a originální design.

Dvacátý brněnský Fashion Market lákal věřejnost nejen na neotřelé doplňky, ale i na dobré jídlo a hudbu pod taktovkou několika dýdžejů. Návštěvníci mohli vybírat mezi čtyřicítkou vystavovatelů netradičního sortimentu, jehož nabídka byla široká: od designových stánků se streetovou módou, přes výrobce minimalistických šperků, až k výrobcům marmelád, makronek nebo těstovin. "Z vystavujících stánků mě nejvíce zaujali u Lord Music, kteří ručně vyrábí designové náušnice a kabelky," uvedla návštěvnice Marketu Barbora Svobodobá, která si cení originality a péče, se kterou jsou náušnice vyráběny.

Historie budovy bývalé textilní továrny Mosilany je s módou spjata již od svého založení. Dříve se zde šily pánské oděvy, ale i vlněné nebo plyšové zboží. "Dnešní areál vznikl spojením čtyř továren po roce 1945. Čistý otevřený prostor s takovou historií byl tedy pro nás jasnou volbou," uvedla mluvčí MINT: Fashion Marketu Zuzana Kučerová. Někteří návštěvníci ale s umístěním marketu do industriálních prostor nebyli spokojení. "Budova je sice pěkná, ale je tu hrozná zima. Zvlášť, když teď venku sněží a fouká," dodala návštěvnice Barbora.

Aby se Fashion Market odlišil od své konkurence, nově letos vystoupil pod novým pojmenováním MINT. Mnozí návštěvníci jej znají pod původním označením Factory Fashion Market, který má své zastoupení i v Praze jako Prague Fashion Market.

Klíčová slova: MINT, fashion, fashion market

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.