20.11.2016 13:20


V centru se ruší telefonní automaty. Místo volání si lidé nabijí mobil a zajdou na internet

Autor: Michaela Nárožná | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Některé z málo využívaných telefonních automatů v centru Brna promění vedení města na místa, kde si lidé budou moci nabít telefon nebo zasurfovat na internetu přes wi-fi. Týká se to některých automatů na Joštově ulici, náměstí Svobody a Zelném trhu. Vedení společnosti O2 Czech Republic se rozhodlo s provozem automatů skončit, protože je lidé nevyužívali.

Některé telefonní automaty na náměstí Svobody, Jostově ulici a Zelném trhu se promění v místa pro nabíjení mobilů s wi-fi připojením. Foto: Michaela NárožnáBrno – Na místa pro nabíjení mobilů s wi-fi internetem promění vedení města pět telefonních automatů v centru Brna. Další dva budou zrušeny. Vedení města tak vybaví dva automaty na Joštově ulici, dva na náměstí Svobody a jeden na Zelném trhu. „Pro telefonní společnost jsou automaty vysoce nevýnosné. Například z jednoho z nich telefonovalo v posledním roce v průměru jen sedm osob měsíčně,“ vyjádřil se k situaci úředník z brněnského magistrátu Ivo Klemeš.

Přeměnou automatů pověřilo vedení města společnost Technické sítě Brno. Její pracovníci využijí nerezové stojany, které po automatech zůstanou. „Po vypracování projektu budou známé náklady a celá akce by měla být realizována na jaře příštího roku,“ dodal Klemeš. Datum zahájení provozu vedení města ještě nestanovilo.

Některé telefonní automaty na náměstí Svobody, Joštově ulici a Zelném trhu se
promění v místa pro nabíjení mobilů s wi-fi připojením. Foto: Michaela Nárožná

„Ten internet mi sice přijde fajn, ale nevím, jestli to k něčemu bude,“ vyjádřila se o plánech na přeměnu automatů studentka filozofické fakulty Veronika Jílková. „Lidé se na wi-fi připojí v obchodech nebo v kavárnách. Osobně bych navíc nechodila po automatech v Brně, abych si nabila mobil,“ dodala.

Jeden z automatů na náměstí Svobody bude obsahovat i interaktivní informační centrum pro turisty, o jehož obsah se postarají zaměstnanci Turistického informačního centra města Brna. Tu vybaví pracovníci Technických sítí dotykovou obrazovkou, kterou lidé využijí celoročně. „Lidé tam získají především informace o turistických zajímavostech a o akcích v Brně,“ vyjádřil se k obsahu Ivo Klemeš. Pokud se centrum osvědčí, tak jej vedení města nechá nainstalovat i na zbylých čtyřech nově vytvořených místech pro stojany s wi-fi a možností nabíjení.

Tuto záležitost projednali členové rady města Brna osmého listopadu poté, co se vedení společnosti O2 Czech Republic rozhodlo pro zrušení automatů. Jedná se o snahu vedení města rozšířit služby pro veřejnost.

Klíčová slova: centrum, joštova, zelný trh, náměstí svobody, telefonní automaty, internet

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.