02.12.2016 13:15


V parku na Moravském náměstí bude restaurace, kavárna i multifunkční plocha

Autor: Petra Slavíková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Radní městské části Brno-střed v pátek představili projekt na přestavbu parku na Moravském náměstí. Brňané se tak dočkají nové odpočinkové zóny s kavárnou, restaurací, dětským hřištěm i multifunkční plochou. 

Park na Moravském náměstí, Autor: Brno-střed

Brno - Nová odpočinková plocha v parku na Moravském náměstí se začne stavět na počátku roku 2018. Vítězný projekt architektů Janice Šipulové a Martina Sládka obsahuje novou kavárnu, restauraci a dětské hřiště. Nechybí ani multifunkční plocha, která bude novou dominantou parku. „Oválná plocha v centrální části parku by měla sloužit všem možným aktivitám. Lze tu pořádat výstavy nebo divadelní představení, filmové projekce, koncerty i sportovní přenosy. V zimě počítáme s tradičními adventními trhy a kluzištěm,“ přiblížil všestranné využití autor návrhu Martin Sládek.

„Těsně k centrální ploše bude přimknuta zadní terasa s kavárnou a restaurací, která nabídne jedinečný výhled na celý park, kostel svatého Tomáše a další brněnské kostelní věže. V těchto místech vznikne i dětské hřiště s průlezkami,“ vysvětlila autorka návrhu Janice Šipulová.

Otevřenou soutěž vyhlásili radní v červenci. „Přestože je Moravské náměstí největším náměstím v Brně, lidé tudy dnes jen rychle procházejí, protože se zde necítí komfortně. Naším záměrem je udělat z něj moderní, živé, kulturní a rekreační místo. Rozhodli jsme se jít cestou veřejné architektonické soutěže, abychom mohli vybírat z mnoha kvalitních návrhů a našli ten opravdu nejlepší,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Martin Landa.

Porota byla složená ze zástupců města, krajinářských a zahradních architektů a urbanistů. „Členové poroty vybírali z dvaceti přijatých návrhů, přičemž všechny byly anonymní. Porotci neznali jména autorů. Hlasovalo se tajně a na pět kol a o každém návrhu se velmi podrobně debatovalo,“ popsal průběh soutěže radní městské části pro výstavbu a územní rozvoj Petr Bořecký.

Orientační cena za rekonstrukci je okolo 25 milionů korun. Investorem bude Magistrát města Brna.

Klíčová slova: Moravské náměstí, park, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.