29.11.2016 12:44


V Žabovřeskách by měla do března 2018 stát sportovní hala za 55 milionů

Autor: Patrik Kříž | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Žáci, brněnská mládež a veřejnost budou moci využívat novou sportovní halu u Základní školy Sirotkova v Brně-Žabovřeskách. Pokud ovšem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy schválí pro tento projekt dotaci. Na stavbu by měla městská část dostat až šedesát milionů.

Brno - Dvě tělocvičny měli až doposud k dispozici žáci Základní školy Sirotkova v Brně-Žabovřeskách. Jednu z nich by však měla nahradit dvoupatrová sportovní hala, která bude sloužit nejen žákům, ale také sportovním klubům a veřejnosti.

Podle starosty městské části Brno-Žabovřesky Pavla Tyralíka (ČSSD) budou v hale k dispozici dvě tělocvičny s nářaďovnami a kompletním zázemím. Vznikne tu i posilovna a přednášková místnost, kterou bude možné rozdělit mobilní přepážkou na dvě učebny. Obě stávající tělocvičny jsou podle zástupkyně ředitele ZŠ Sirotkova Marcely Cvrkalové nevyhovující. „Jsou příliš malé na to, aby zde mohla probíhat plnohodnotná tělesná výchova a daly se zde hrát například míčové hry. Nevýhodou je i docela nízký strop,“ upřesnila Cvrkalová. „V době výstavby, tedy od dubna 2017 do března 2018, bude výuka tělesné výchovy přesunuta do tělocvičny na Rosničce, kterou zdarma nabídl Sokol,“ uvedl Tyralík.

Halu budou žáci využívat v době vyučování, od sedmnácté hodiny ji dostanou k dispozici sportovní kluby. „Jedná se například o TJ Sokol Brno I., BK Žabiny Brno, Golfovou akademii Kaskáda a další,“ řekl Tyralík. „Se ZŠ Sirotkova spolupracujeme už nějakou dobu a máme zde i několik trenérů,“ přiblížil trenér Martin Laimar z Golfové akademie Kaskáda. 

Stavbu nové haly bude spolufinancovat městská část Brno-Žabovřesky společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. „V minulém týdnu jsme na mimořádném zastupitelstvu schválili dotaci čtyřicet milionů. Od ministerstva bychom měli dostat plnou částku, tedy těch dvacet milionů. O schválení žádosti o dotaci budeme vědět v lednu nebo únoru příštího roku. Bez dotace bohužel nebude možné tuto halu postavit.“ uvedl Tyralík. Podle něj bude stavba tělocvičny jednou z největších akcí tohoto volebního období. 

Klíčová slova: ZŠ Sirotkova, tělocvična, Žabovřesky, Pavel Tyralík

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.