19.05.2016 12:28


V Židenicích vznikne nová cyklostezka

Autor: Pavlína Zichová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Plán vytvoření cyklostezky v Židenicích oznámili zastupitelé městské části na včerejší Židenické cyklojízdě. Trasa by měla vést z části kolem Bubeníčkovy ulice a pokračovat po Gajdošově směrem na Černovice. Zastupitel městské části Židenice Jiří Jedlička slibuje, že první cyklisté se po ní budou moci projet nejpozději do konce letošního roku.

Brno - Novou cyklostezku plánují vytvořit zastupitelé městské části Brno-Židenice. Oznámili to na včerejší akci s názvem Židenická cyklojízda. Účastníci se mohli spolu s pořadateli po trase plánované cyklostezky projet. Ta povede kolem Staré osady na ulici Gejdošově a dál kolem místního úřadu. Jak uvedl místostarosta Židenic Petr Kunc, do budoucna by se radní chtěli pokusit cyklostezku prodloužit až na Filipínského ulici.

„Brno se o své cyklisty stará dobře, ale Židenice jsou v tomto ohledu zanedbané. Rozhodli jsme se proto s novým vedením s tím něco udělat. Nyní projekt řešíme s odborem dopravy, chtěli bychom například doplnit další bezpečnostní prvky,“ komentoval situaci zastupitel městské části Židenice Jiří Jedlička.

             Židenická cyklojízda (Autor: Pavlína Zichová)

Kritickým bodem plánované cyklostezky je podchod u Staré osady. Ten byl dosud vyhrazen výhradně chodcům, policie tam dokonce cyklistům za průjezd dávala pokuty. To by se však s novou cyklostezkou mělo změnit. „Nemyslím si, že by to měl být výrazný problém. Nutností je ale dobré značení. Chodci a cyklisté si tak nebudou navzájem vadit,“ řekla místní obyvatelka Lucie Psotová.

Židenická cyklostezka je nyní ve fázi projektu, její zbudování závisí na rozhodnutí odboru dopravy města Brna. Podle Jedličky by to však měla být už jen formalita.

Včerejší akce vznikla na podporu opatření, která by měla zpříjemnit cyklistům cestu po Židenicích. Letošní ročník spojili pořadatelé s celoměstskou cyklojízdou k Týdnu města. Ulicemi Židenic se tak projelo na několik desítek cyklistů.

Klíčová slova: Židenice, cyklostezka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Dxer | 20. 05. 2016, 21:37
Ahoj, byla to jízda se super atmosférou, pár dalších fotek z akce je na adrese: http://dxer.rajce.idnes.cz/Cyklojizda_k_Tydnu_mesta_2._zidenicka_cyklojizda/