20.12.2016 23:10


Vánoční trhy ve Vídni jsou o poznání dražší než ty v Brně

Autor: Petra Slavíková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Rakušané, ale také mnoho zahraničních turistů, ještě po zbylých pár dnů nasají sváteční atmosféru na vánočních trzích ve Vídni. Tato lokalita je velice oblíbená pro Brňany, pro které je rakouské hlavní město vzdáleností velmi dobře dostupné. Oproti brněnským trhům si ale připlatí. 

Vídeň – Vánoční trhy ve Vídni jsou svým sortimentem bohatší než ty v Brně. Jsou ale dražší. Na brněnských trzích stojí punč kolem padesáti korun, ve Vídni čtyři eura, tedy v přepočtu více než sto korun. K největším a nejnavštěvovanějším trhům ve Vídni patří trhy na náměstí Marie Terezie a trhy u radnice. Nachází se od sebe asi pět minut chůze. 

 

Klasické vánoční trhy mohou zájemci navštívit na náměstí Marie Terezie ležícím mezi Uměleckohistorickým a Přírodovědným muzeem. 

V této vánoční vesničce si návštěvníci koupí různé řemeslné výrobky, jako jsou například ručně malované vánoční ozdoby. 

Na náměstí Marie Terezie stojí sedmdesát stánků s občerstvením, různými výrobky a dárky. Především děti ocení stánek se všelijakými cukrovinkami. Větší lízátko stojí v přepočtu asi sto korun.  

K českým vánočním trhům neodmyslitelně patří trdelník. Ten si mohou návštěvníci koupit i ve Vídni. S českými turisty se do Vídně dostávají i česká jídla. 

 

Cesta z trhů na náměstí Marie Terezie k těm větším trhům u radnice trvá pěšky asi pět minut. Navíc je po cestě parlament, jehož architekt se inspiroval starořeckou architekturou. 

Vánoční trhy u vídeňské radnice jsou těmi nejoblíbenějšími ve Vídni. Je zde zhruba sto padesát stánků s tradičními výrobky, originálními dárky a občerstvením. „Je tu mnohem větší výběr z jídel, než máme v Brně," oceňuje turista z Brna Michal Šváb.

Jak na trzích na náměstí Marie Terezie, tak na těch u vídeňské radnice prodejci nalévají punč a jiné horké nápoje do hrníčků ve tvaru boty. Za punč zájemci zaplatí kolem čtyř eur a vratná záloha na hrníček je dvě a půl eur. „Hrníček si odvezu domů jako památku na vídeňské vánoční trhy," prozradila Tereza Vernerová z Brna. 

Velkou atrakcí pro děti i dospělé je ledová dráha. Ta tu zůstává přes celou zimu. Po Vánocích se celé náměstí u radnice promění v obrovské kluziště.

Jízdenky autobusem do Vídně už kvůli velkému zájmu neseženete. Autem ale není trasa pro řidiče náročná, cesta z Brna do Vídně trvá po dálnici bezmála dvě hodiny. Řidiči, kteří zvolí cestu po dálnici a ušetří tak po cestě do Vídně zhruba hodinu času, si musí připlatit necelých devět eur za dálniční známku. Ta platí po dobu deseti dnů. Ve městě se nachází mnoho záchytných parkovišť nazvaných Park and Rive, ta mají v těsné blízkosti metro, kterým se svezete až do centra. Parkovné stojí zhruba tři a půl eur na celý den. 

Klíčová slova: Vídeň, vánoční trhy, Vánoce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.