19.12.2016 19:50


Většina dotazovaných nesouhlasí s pokutováním řidičů u porodnice na Obilním trhu

Autor: Petra Slavíková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

U porodnice na Obilním trhu a v okolních ulicích dochází velmi často k pokutování řidičů za špatné parkování. Údolní ulice, která těsně sousedí s Obilním trhem, je podle tiskového mluvčího Městské policie Brno Jakuba Ghanema, jednou z lokalit, kde se auta odtahují nejčastěji.  

BRNO - Nemocnice nabízí jen velmi malé parkoviště, které je ale většinu času beznadějně plné. O problému s parkovacími místy u porodnice na Obilním trhu informoval Stisk již dříve zde.


Plné ulice v okolí porodnice na Obilním trhu, foto: Petra Slavíková

 

Redaktorka Stisku se ptala lidí v ulicích Brna, zda je podle nich v pořádku pokutovat řidiče u porodnice.

Jaroslav Hrozek

70 let, důchodce, Brno

Auta stojí po celém Brně na zákazech stání a nikdo s tím nic nedělá. Odtahy na Obilním trhu a Údolní ulici jsou na každodenním pořádku a myslím si, že je to spíše kšeft a vydělávají se na tom velké peníze.


Jaroslav Hrozek, foto: Petra Slavíková

 

Veronika Matúšová

19 let, studentka Fakulty sociálních studií, Hronov

Myslím si, že by ta auta odtahovat neměli, když se jedná o akutní případ. Když se vžiju do role rodící matky a otce, kteří nemohou najít místo, tak chápu, že nemají čas hledat několik desítek minut místo na zaparkování.   

Veronika Matúšová, foto: Petra Slavíková

 

Alena Sedláčková

57 let, v domácnosti, Brno

Myslím si, že správně by ta auta měli odtáhnout nebo řidiče pokutovat, protože je jedno, kde auto stojí. Je to zákaz stání jako každý jiný.  

(Respondentka nesouhlasila s uveřejněním fotky.)

 

Šárka Výšková

43 let, v domácnosti, Brno

Kdo jiný, než těhotné ženy, by měl mít možnost zaparkovat v těsné blízkosti nemocnice. Když takové místo není a řidič musí hledat v okolních uličkách, tak nechápu, proč by měl ještě k tomu dostat pokutu. Myslím si, že by se město o toto mělo prioritně zajímat a situaci urychleně vyřešit.

Šárka Výšková, foto: Petra Slavíková

 

Karel Břinek

31 let, programátor, Bohutice

Nemyslím si, že je správné pokutovat řidiče, kteří jedou do porodnice, za parkování. Údolní ulice je tím vyhlášená a vždycky když tam jedu, tak si dávám raději pozor. Na rozdíl od rodící matky mám ale na hledání místa relativně čas.  

Karel Břinek, foto: Petra Slavíková

 

Klíčová slova: parkování, Obilní trh, porodnice, odtahy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.