17.05.2017 09:48


Víme první: Na středeční demonstraci opět promluví kadeřník Jan Špilar. Organizátoři přečtou i vzkazy z Paříže

Autor: Marek Bartošík | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Druhá demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi se pokusí navázat na původní, na níž přišly čtyři tisíce lidí. Vystoupí kadeřník Jan Špilar i dva hlavní organizátoři Jan Pobořil a Petr Kryštof. Představení imitátora Adama Vrbase alias Andreje Babiše v oficiálním plánu není.

Brno – Ve středu 17. května od osmnácti hodin se na brněnském náměstí Svobody uskuteční druhá demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi. Moderátor akce Petr Kryštof prozradil redaktorům Stisku detaily akce. „Svoji řeč opět přednese Jan Špilar, majitel kadeřnictví Střihoruký Edward. Dále vystoupíme já, hlavní organizátor akce Jan Pobořil a několik dalších občanů,“ uvedl Kryštof.

Řečníci nyní dostanou více prostoru než na minulém shromáždění. „Tehdy jsme plánovali, že proslovy zaplní půl hodiny, což se povedlo. Nyní chceme tento čas ještě rozšířit, protože už nemáme domluvený doprovodný program jako jsou například kapely,“ zmínil Kryštof. Dodal, že kontaktovali další osobnosti, ty však z důvodu pracovního vytížení nebo zdravotních problémů nemůžou do Brna přijet. „Své vzkazy a projevy nám poslali Martina Kouroma, kolegyně ze spolku Politika a svědomí, která momentálně žije v Paříži, dále předseda Evropského kulturního klubu Peter Zamarovský, politolog Jiří Š. Cieslar a občanská aktivistka Tereza Laubeová,“ prozradil Kryštof.

První demonstrace proti počínání prezidenta republiky Miloše Zemana a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše přilákala minulou středu podle policejních odhadů čtyři tisíce lidí. V Praze jich byl dokonce pětinásobek. Organizátoři se rozhodli mezi řečníky nezahrnout politiky, protože se podle jejich slov jedná o občanskou, nikoli politickou iniciativu. Proto nevystoupil například náměstek brněnského primátora Petr Hladík, přestože původně na seznamu vystupujících figuroval. Naopak se představil imitátor Adam Vrbas, který pobavil početné publikum ztvárněním Andreje Babiše. „My s ním nejsme v kontaktu, jeho vystoupení jsme neplánovali. Do oficiálního programu jsme jej nezahrnuli ani teď,“ dodal Kryštof.

Klíčová slova: demonstrace, Proč? Proto!, Petr Kryštof, náměstí Svobody, Andrej Babiš

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.