10.05.2016 19:28


Vozovna Pisárky odkryla svá tajemství veřejnosti

Autor: Klára Tesařová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Tramvajím neřekne v Brně nikdo jinak než šaliny. Pro zájemce o to poznat, co se děje s šalinami ve vozovně a kde se umývají nebo opravují, připravil dopravní podnik možnost nahlédnout šalinám pod pokličku. A právě takové možnosti dnes využila široká veřejnost. Dopravní podnik města Brna totiž pořádal exkurzi do pisárecké vozovny. Návštěvníci měli možnost nakouknout do hal, mycí linky i pod samotné tramvaje.

Ani nejmenší caparti si s maminkami, tatínky a kočárky nenechali tu podívanou ujít (foto: Klára Tesařová)Brno – Dnes byl před brněnskou vrátnicí vozovny Pisárky pořádný shon. Zájemci o exkurzi se sešli ve čtyři hodiny odpoledne, aby si prohlédli tramvaje z trochu jiného pohledu než při běžné cestě do školy nebo do práce. V rámci programu „Seznamte se“ uskutečnil brněnský dopravní podnik další exkurzi. „Motivem k exkurzím pro veřejnost je informovat o problematice organizace a provozování městské hromadné dopravy se snahou získat znalého a tím pádem chápajícího cestujícího, který má na exkurzích možnost aspoň něco poznat a pochopit,“ popisuje mluvčí Dopravního podniku Brno Barbora Lukšová.

Návštěvníci měli možnost prozkoumat mycí linku, pivní a historickou tramvaj nebo se pod odstavenými šalinami projít a prohlédnout si je zespodu. Nechyběli jak děti, tak starší generace. „Nejvíce se mi zatím líbily tady podvozky, jak to funguje, jak to brzdí a zabírá,“ komentuje Stanislav Vlček. O konání akce se dozvěděl z časopisu Šalina, který vydává sám dopravní podnik.

Mezi návštěvníky se objevili i mimobrněnští. „Jsem rád, že to Brno dělá. Já jsem z Olomouce. Nejvíce mě na prohlídce zaujaly haly a mycí linka,“ vysvětluje Ilja Šin. Právě o mycí lince se rozpovídal průvodce Jiří Valníček, který si musel poradit s nečekaně velkým počtem návštěvníků. „Mycí linka je ze sedmdesátých let, tak už má svá nejlepší léta za sebou. Loni se trochu rekonstruovala. Tady za plentou se dělá takzvaný „velký grunt“. Každý vůz projde velkým úklidem. Od stropu až po podlahu se vyčistí celá tramvaj, a to jednou za měsíc,“ referuje provozní ředitel Valníček.

Podle Lukšové plánuje dopravní podnik do konce tohoto školního roku udělat ještě jednu exkurzi, a to 14. června do vozovny ve Slatině.

Klíčová slova: Dopravní podnik města Brna, exkurze, vozovna Pisárky, aktualita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.