19.05.2017 10:03


Vyřazené tablety zlepší výuku na základních školách

Autor: Benedikt Vítek | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Rada městské části Brno-střed schválila předání čtyřiceti tabletů pro žáky základních škol Husova a Křenová. Ty jako jediné projevily o nabídku zájem. Zařízení, která v minulosti využívali zastupitelé při jednáních, budou nyní školy využívat při výuce svých studentů.

 

ZŠ Hálova (na fotce) si rozdělí se ZŠ Křenová 40 tabletů Foto: Benedikt Vítek

Brno - Žáci základních škol Husova a Křenová si rozdělí čtyřicet použitých tabletů. Ty po čtyři roky využívali zastupitelé Brna-střed pro hlasování a čtení dokumentů při pravidelných jednáních.  Kvůli nedostatečné výdrži baterií se radnice rozhodla pro výměnu zastaralých zařízení. Jejich umístění do škol schválila rada městské části Brno-střed. „Zkontaktovali jsme všech dvaatřicet škol, které zřizujeme a nabídli jim tablety,“ uvedla mluvčí Brna-střed Denisa Kapitančiková.

„Tablety jsme ještě fyzicky neobdrželi. Až se tak stane, budeme muset zjistit, jaké jsou jejich technické parametry. Podle toho se rozhodneme, k čemu přesně budou sloužit. Umím si představit, že budou využity například při výuce informačních technologií,“ řekl Zdeněk Lichtneger, zástupce ředitele základní školy Křenová. „Dostáváme hodně zpráv. Je vlastně štěstí, že jsem byl zrovna u počítače, když mail od radnice přišel. Jinak bych si ho také možná nevšiml,“ doplnil Lichtneger ke skutečnosti, že většina škol, které redakce kontaktovala, o nabídce nevěděla. „O tablety se mohly přihlásit všechny školy zřizované městskou částí. Možnosti využily pouze dvě, proto jsme zařízení rozdělili po dvaceti,“ uvedla vedoucí odboru školství Brna-střed Petra Ondrašíková.

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.