14.12.2016 13:47


Výtěžek z Vánoční charitativní polévky podpoří děti z Dětského domova Dagmar

Autor: Karolína Hanzelková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vhozením drobného příspěvku do pokladničky mohli návštěvníci vánočních trhů na náměstí Svobody podpořit charitativní prodej polévky. Výtěžek z akce zaplatí instruktora lyžařského výcviku pro děti z Dětského domova Dagmar.

Charitativní polévka na Náměstí Svobody. Foto: Karolína Hanzelková

Brno – Vánoční charitativní polévkou se mohli návštěvníci Vánočních trhů i náhodní kolemjdoucí občerstvit na náměstí Svobody v úterý 12. prosince mezi půl dvanáctou a půl druhou hodinou odpolední. Svým dobrovolným příspěvkem přispěli na děti z brněnského Dětského domova Dagmar. Jednalo se o letos již třetí charitativní prodej polévky nebo štrůdlu na náměstí Svobody.

Výtěžek této charitativní sbírky poputuje na lyžařský výcvik, který díky podpoře Červeného kříže dětský domov zorganizoval pro děti na příští jarní prázdiny. "Z příspěvku ze sbírky zaplatíme lyžařského instruktora, který se pokusí naučit děti, které nikdy na lyžích nestály, sjíždět kopce," uvedl ředitel Dětského domova Dagmar Daniel Kusý.

Charitativní polévku a charitativní štrůdl organizuje Informační centrum města Brna stejně jako celé Brněnské Vánoce. "V letošním roce jsme se naši podporu rozhodli rozšířit. Vždycky jsme pořádali pouze jeden charirativní prodej, letos každé úterý pořádáme charitativní štrůdl nebo polévku," uvedla mluvčí Turistického informačního centra města Brna Gabriela Peringerová. Polévku pro charitativní prodej připravili žáci ze Středního odborné školy Charbulova. "Zeleninová polévka mi moc chutnala a zároveň jsem ráda přispěla na dobrou věc," uvedla návštěvnice Vánočních trhů Terezie Kovářová.

V minulých útercích již proběhly dvě sbírky na podporu Domova sv. Markéty, azylového domu pro matky s dětmi v tísni, a na Záchrannou stanici pro dravé ptáky z Rajhradu. "První týden jsme díky příspěvkům za štrůdl vybrali 9906 korun. Druhý týden jsme díky polévce vybrali sedm tisíc korun," uvedla Peringerová a dodala, že příští úterý se bude konat poslední charitativní akce, jejíž výtěžek poputuje na podporu občanského sdružení Vodící pes.

Klíčová slova: Vánoce, charita, TIC, dětský domov

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.