15.05.2016 20:35


Za prohřešky hostinských hrozí pokuty i zavření restaurace

Autor: Adam Fogl | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Restaurace, pivnice a další stravovací zařízení kontroluje od loňska Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Zaměřuje se nejčastěji na hygienu. Při nedodržení pravidel mohou inspektoři provozovateli udělit pokutu, a v případě nejhorších prohřešků mohou podnik i na čas úplně uzavřít.

Kontroloři se letos zaměřili i na židenickou restauraci Styl Pub. Foto: Adam Fogl.

Brno – Pivo načepované pod rysku nebo výrazný nepořádek uvnitř restaurace jsou nepříjemnosti, které zkazí zážitek z návštěvy restaurace. Pokud na takovéto jednání přijdou kontroloři z potravinářské inspekce, hrozí majiteli postih.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce se kontrolám restaurací věnuje teprve druhým rokem. Zákonné předpisy vloni porušila zhruba třetina z patnácti tisíc kontrolovaných restaurací, pivnic a dalších stravovacích zařízení, vyplývá z loňské výroční zprávy inspektorů.

Mimo běžných kontrol se provádějí také kontroly tematické. Na čepované pivo se inspektoři zaměřili naposledy vloni v létě, kdy prověřili šestapadesát restaurací a stánků. Kontrolovala se především pravdivost informací o nabízeném pivu. „Ve dvanácti případech bylo poskytnutí povinných informací nedostačující nebo nebylo poskytnuto vůbec,“ stojí ve výroční zprávě.

Za porušení předpisů hrozí majiteli podniku nejčastěji pokuta. „Při opakovaných zjištěních navrhujeme uložení pokuty vždy vyšší, než v předchozím případě, aby měla sankce žádoucí motivující efekt,“ vysvětlil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

V případě největších prohřešků, především v oblasti hygieny, ale inspektoři provozovny i zavírají. Vloni jich zavřeli 144, od počátku letošního roku už více než třicet. „Nejčastějšími důvody jsou zanedbaný úklid, zejména nánosy mastnoty, prachu a zbytků potravin na kuchyňských zařízeních, podlaze či ve skladech potravin,“ vyjmenoval Kopřiva.

Mezi zavřenými podniky nechybí ani ty na jižní Moravě. Nejčerstvěji se do hledáčku inspektorů dostala restaurace Styl Pub v brněnských Židenicích. Inspektoři uvedli celkem patnáct důvodů, které je donutily podnik částečně uzavřít. Mimo plísní a zanedbaného úklidu jim vadilo i kouření uvnitř zázemí.  Během tří týdnů byly závady odstraněny a restaurace opět funguje.

Testování brněnských hospod v minulém týdnu provedli také redaktoři Stisku. S rozsahem a záběrem kontrol potravinářské inspekce se srovnávat nemůže, přesto i ​redakce narazil​a​ na drobná pochybení. „V otázce čistoty mě nic negativního nezaskočilo,“ řekla jedna z testujících Monika Žiarnová. Větší pozornost by však podle ní mohli hostinští věnovat sociálním zařízením. „Je zvláštní, když člověk přijde do příjemné a čisté hospody, a na záchodě vidí rozlitou vodu nebo kousky rozmočeného toaletního papíru na zemi,“ doplnila.

Mezi testovanými podniky se objevily také ty, kde pivo nedosahovalo rysky. „Někdy jsem taky cítila, že trubky nejsou úplně čisté, nebo jsem dostala kyselejší pivo zespodu sudu. Na to samozřejmě žádný zákon není, dojem to ale zkazí,“ popsala své dojmy Žiaranová.

Na kontrolory se mohou obracet i sami zákazníci, vloni inspektoři obdrželi přes pět tisíc podnětů. Inspekce mimo to provozuje webové stránky Potraviny na pranýři, kde uvádí seznam všech zavřených restaurací.

 

Přehled uzavřených restaurací a hospod v Jihomoravském kraji:


Styl Pub, Brno

uzavřeno: duben 2016

doba uzavření: 21 dní

 

Hostinec U Kovárny, Těšany

uzavřeno: březen 2016

doba uzavření: 15 dní

 

Restaurace U Boba, Brno

uzavřeno: únor 2016

doba uzavření: 6 dní

 

Pizzerie La Peda, Brno

uzavřeno: únor 2016

doba uzavření: 4 dny

 

Bufet - občerstvení, Ivančice

uzavřeno: únor 2016

doba uzavření: 2 dny

 

Rychlé občerstvení Brněnka, Brno

uzavřeno: leden 2016

doba uzavření: 2 dny

 

 

Herna York, Modřice

uzavřeno: prosinec 2015

doba uzavření: 18 dní

 

Pěna dní, Tišnov

uzavřeno: listopad 2015

doba uzavření: 3 dny

 

zdroj: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Klíčová slova: pivo, restaurace, kontroly

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.