04.05.2016 16:22


Za vraždu společnice hrozí muži osmnáct let vězení

Autor: Markéta Weinlichová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Soudní jednání k případu loňského zabití ženy v hotelovém pokoji v Brně, zahájila dnes u brněnského krajského soudu soudkyně Andrea Svobodová. K vraždě společnice se již v přípravném řízení přiznal třicetiletý Patrik Olszar. Se ženou se pohádal a pak ji udusil polštářem. Druhý den se sám přihlásil na policii. Za vraždu a krádež peněz mu hrozí trest vězení v délce až osmnáct let.

BrnoSoud v čele se soudkyní Andreou Svobodovou začal dnes projednávat případ mrtvé ženy, kterou loni v květnu našli v hotelovém pokoji tamní zaměstnanci. Z vraždy je obžalovaný třicetiletý Patrik Olszar, který se k udušení ženy přiznal. Před vraždou navíc Olszar ukradl peníze z trezoru svého zaměstnavatele, a tak může být za zločiny zpronevěry a vraždy odsouzen až k osmnácti letům vězení.

Policista přivádí k soudu obžalovaného Patrika Olszara (Foto - Markéta Weinlichová)

Státní zástupkyně Iveta Eichlerová u soudu sdělila, že je muž obviněn z krádeže téměř sedmdesáti tisíc korun, které vzal v restauraci svého zaměstnavatele v Údolní ulici a z vraždy společnice v hotelovém pokoji v ulici Bratislavské.

Patrik Olszar navštívil loni 17. května po práci bar, v němž vyhrál na automatech téměř čtyřicet tisíc korun. Číšník mu vzhledem k výši částky nemohl peníze ihned vyplatit, a tak se Olszar vrátil do restaurace, v níž pracoval a sebral téměř sedmdesát tisíc korun.

Poté šel s kamarádem do nevěstince, kde si najal společnici, s níž se později ubytoval v hotelu. Právě tam ženu zabil. „Nevím proč, ale začali jsme se hádat, praštila mě, já jí to oplatil, pak jsme spadli na zem a ona kolem sebe kopala a křičela, chtěl jsem ji jen zklidnit,“ uvedl Olszar. Zatímco v přípravném řízení sdělil, že dívka odmítla předem domluvenou sexuální praktiku, u hlavního líčení to popřel.

Když zjistil, že je žena mrtvá, odešel z hotelu a požádal taxikáře, aby jej odvezl do Rakouska. Ten jej ale vysadil v Mikulově, a tak se Olszar vydal k hranicím pěšky. Později se ubytoval v jednom z mikulovských hotelů, kde strávil noc s další dívkou. Následujícího dne se sám přiznal policistům.

V případu vypovídalo několik svědků, jejichž vyjádření soudkyně uvedla před soudem. Soudní jednání bude pokračovat zítra výslechem dalších svědků.

Klíčová slova: Soud, krajský soud, obžalovaný, vražda, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.