06.10.2016 21:51


Zdravé stravování v jídelnách: Velký problém je s rodiči, tvrdí odbornice na stravování Anna Niklová

Autor: Lucie Chaloupková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zdravé stravování je v posledních letech diskutovaným tématem pro mnoho z nás a pro rodiče dětí ve školním věku obzvlášť. Vyvážená a pestrá strava ve školních jídelnách je přitom dobrým prostředkem, jak děti naučit správně se stravovat. Ve středu v Brně o tom na konferenci s názvem Školní stravování přednášeli odborníci z České republiky i jiných evropských zemí.

Brno – O zdravém stravování ve školních jídelnách ve středu v Brně přednášeli čeští i zahraniční odborníci. Konference Školní stravování s podtitulem Investice do zdraví“ se mimo jiné zúčastnila i pracovnice Státního zdravotního ústavu Anna Niklová, která  představila právě probíhající projekt Zdravá školní jídelna.

Zdravá školní jídelna je program Státního zdravotního ústavu. Odborníci na výživu se individuálně věnují jednotlivým jídelnám, které se do projektu přihlásily. Pokud se pracovníkům jídelny postupně podaří splnit daná kritéria, získají certifikát Zdravé jídelny. Některé požadavky se týkají kvality jídla a pití, jiné zahrnují obecný přístup ke stravování, například výzdobu jídelny. Vedoucí jídelny se také musí naučit komunikovat s rodiči. „Přístup rodičů je snad nejproblematičtější část. Například pokud se rodič postaví před jídelníček a řekne něco jako ‚No fuj, tohle jíst nebudeš‘, padne celá naše snaha na zmar,“ popisuje Niklová. Projekt odstartoval loni, certifikát zatím obdrželo pouze devětadvacet jídelen.

Přednášce Niklové předcházel úvod odborné pracovnice pro školní stravování Anny Packové, která shrnula současný stav v České republice. Ve školních jídelnách se stravuje osmdesát procent dětí. Tamější kuchaři se musí podle vyhlášky ministerstva držet takzvaného Spotřebního koše potravin, který stanovuje základní výživové požadavky na jídla. Ten podle Packové nejen napomáhá při výběru potravin, ale také chrání před svéráznými požadavky rodičů. „Jedna skupina tatínků říká: ‚dejte jim ten guláš se šesti knedlíky, ať se pořádně nají‘, jiní si zase přejí vyškrtnout maso a mléko z jídelníčku,“ popsala Packová.

Podobně se vyjádřila i vedoucí jídelny a zároveň matka dítěte, navštěvujícího školní jídelnu, Jana Čermáková: „Zdravě vaříme, protože to máme předepsané ministerstvem. Přesto nás navštěvují rodiče s nejrůznějšími připomínkami. Někteří mají například problém s pomazánkami,“ vypráví Čermáková, „s dětmi je ale také problém, zdravé moc nechtějí. Mají nejraději špagety a rajskou s knedlíky. Stejně tak moje dcera.“

Shrnutí Packové doplnili pracovnice z Masarykovy university Leona Mužíková a Veronika Suchodová, autorky vylepšené potravinové pyramidy pro děti. Podotkly, že nadváhou trpí více než čtvrtina dětí. To s sebou nese zdravotní rizika. „I když se průměrná délka života prodlužuje, je alarmující, že délka dožití ve zdraví se neprodlužuje již od roku 1962,“ upozornila Suchodová, „správnou výživou a dostatkem aktivity je přitom možné zabránit většině civilizačních nemocí.“ Zásadní pro zdraví je podle nich pestrost a pravidelnost stravy v kombinaci s tělesnou aktivitou.

Kromě českých odborníků se konference zúčastnili také zástupci z Německa, Švédska, Dánska, Itálie, Francie a Ukrajiny. Letošní ročník mezinárodní konference Školní stravování byl již třetí v pořadí. Cílem je výměna zkušeností a poznatků o stravování na školách, která má vést ke zlepšení úrovně jídelen a zdravějšímu stravování dětí.

Klíčová slova: školní jídelna, konference

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.