29.03.2017 19:22


Zpěvačka Věra Špinarová opustila hudební scénu. Zemřela v pětašedesáti letech

Autor: Pavlína Černá | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Ikona české hudební scény Věra Špinarová zemřela v neděli v Motolské nemocnici. Tam ji záchranáři převezli poté, co zkolabovala při svém koncertu v Čáslavi. Podle sdělení jejího syna zpěvačce selhalo srdce. Po několika dnech v nemocnici srdečním komplikacím podlehla. Poslední rozloučení rodina naplánovala na 1. dubna.  

Zemřela zpěvačka Věra Špinarová

Brno - Zpěvačka Věra Špinarová zemřela ve věku pětašedesáti let. První zprávy o jejím špatném zdravotním stavu zveřejnil syn Adam Pavlík po středečním koncertě v Čáslavi, kde zkolabovala kvůli zástavě srdce. Lékařka přítomná v sále jí poskytla okamžitou pomoc a záchranáři ji vrtulníkem přepravili do nemocnice v Motole.  

Zprávu o smrti matky Pavlík oznámil na jejích oficiálních stránkách v pondělí ráno. „Svůj boj o život přes veškerou péči lékařů a zdravotnického personálu v neděli 26. března prohrála,“ napsal. Fanoušci a přátelé od té doby sdílejí na sociálních sítích vzpomínky na oblíbenou zpěvačku a vyjadřují rodině podporu. „Je mi ctí, že jsem tě znal,“ napsal na svůj facebookový profil herec Martin Dejdar. Ten se zpěvačkou spolupracoval na jednom z dílů televizního pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Ze všech těch zpěváků, kteří v poslední době zemřeli, mě nejvíc mrzí odchod Věry Špinarové. Její českou předělávku písně Tenkrát na Západě považuji za jeden z nejlepších, a možná snad i nejlepší hudební počin naší normalizace," řekl student Filip Jaroš. Prostřednictvím oficiálních stránek zpěvačky Pavlík poděkoval fanouškům i přátelům za podporu. S ikonou české popové a rockové scény se rodina a blízcí rozloučí v sobotu 1. dubna v Ostravě.

Rodačka z Pohořelic u Brna svou kariéru odstartovala v šestnácti letech, kdy začala hrát s kapelou Flamingo. Později ve skupině Majestic vystřídala Marii Rotterovou a nahrála svůj první singl Music box, který ji vyšvihl mezi hudební špičku českého popu. V posledních letech koncertovala za doprovodu hudební skupiny syna Adama Pavlíka, který byl i jejím manažerem. Mezi nejznámější písně zpěvačky s neobyčejným hlasem patří Meteor lásky, Měj mě rád nebo Bílá jawa 250. Většina lidí si ji ale bude pamatovat především díky hitu Jednoho dne se vrátíš, který nazpívala k melodii filmu Tenkrát na Západě. 

Klíčová slova: Věra Špinarová, zemřela, zpěvačka, koncert

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.